avrupa Dernekler Gündem

Yılın en iyi insani yardım derneği ödülü ‘Betül Abla Foundation’a layık görüldü

2022 Uluslararası İstanbul Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ödül töreninde yılın en iyi insani yardım derneği ödülü Betül Abla Foundation’a layık görüldü.

Uluslararası İstanbul Ödülleri töreni iş, sanat ve siyaset dünyasını bir araya getirirken birçok alandan yer alan kişilere ödülleri teslim edildi. Sunuculuğunda Ebru Akel ve Onur Büyüktopçu’nun yer aldığı ödül töreninde keyifli dakikalar yaşandı.

İstanbul PR Prodüksiyon tarafından organize edilen ve bu yıl ilki düzenlenen ödül töreninde ‘Betül Abla Foundation Derneği’ yılın en iyi insani yardım derneği ödülüne layık görüldü.

Betül Abla Foundation’a layık görülen ödülü, derneği temsilen bulunan, derneğin kurucu başkanı Fatma Betül Korkmaz alırken eşi de onunla birlikte geceye eşlik etti.

Aslen Sakaryalı olan ve asıl mesleği din dersi öğretmenliği olan Korkmaz, 5 sene önce kurmuş olduğu dernekle birçok başarılara imza atıyor.

Betül Korkmaz, 3 Afrika ülkesinde ulaşabildiği her yere maddi ve manevi yardım eli uzatan derneği sayesinde gönüllerde Betül Abla olarak taht kuruyor.

‘’Binlerce çocuğu bu bayramda da ‘Arife Çiçeği’ yapmanın riyasız gururunu yaşıyorum’’

Bir yetime kol kanat gerebilmek amacıyla çıktığı bu yolda binlerce yetime ulaşabilmiş olup gönüllerinde yer edinebilmenin mutluluğunu yaşayan Betül Abla Foundation, Afrika’da bu zamana kadar tam 500 bin kişiye temiz su oldu. Hedeflerinin ise 1 milyon olduğunu belirterek daha da nicelerine ulaşabilmeyi hedeflediklerini söyleyen Korkmaz: ‘’Her bayram olduğu gibi binlerce çocuğu bu bayramda da ‘Arife Çiçeği’ yapmanın riyasız gururunu yaşıyorum’’ dedi.

Leave a Reply