Gündem Türkiye

Yeşilçam sanatçısı Cüneyt Arkın’dan üzücü haber

85 yaşındaki Cüneyt Arkın, dün gece rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Usta sanatçı Cüneyt Arkın, dün gece rahatsızlığından dolayı Beşiktaş Ulus’ta bulunan bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları onu hastanede yalnız bırakmadı. 85  yaşındaki ünlü oyuncu tüm müdahalelere rağmen kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Cüneyt Arkın kimdir?

Gerçek ismi Fahrettin Cüreklibatır olan Yeşilçam’ın unutulmaz sanatçısı Cüneyt Arkın 1937 yılında  Eskişehir’in bir köyünde doğdu.

Üniversite hayatında büyük başarı elde ederek İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı ve  doktor oldu.

1963 yılında “Artist” dergisinin düzenlediği “sinema artisti” yarışmasına girdi ve birincilik aldı.

Kariyerindeki dönüm noktası 1963’te askerliğini yaparken 1. Hava Jet Üssü’nde yönetmen Halit Refiğ ile tanışması oldu. Askerlik bitince, 1964’te Halit Refiğ’in “Gurbet kuşları” filmiyle sinemaya adım attı.

Türk sinemasında Kara Murat, Battal Gazi, Malloçoğlu gibi daha birçok karakterle kendini öne çıkartan oyuncuya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine başsağlığı diliyoruz.

One comment

  1. We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community.Your website provided us with valuable information to workon. You’ve done a formidable job and our whole community willbe thankful to you.I constantly spent my half an hour to read this website’s articlesor reviews daily along with a cup of coffee.

Leave a Reply