Ekonomi Gündem Türkiye

Yerli otomobil Togg ne zaman satışa çıkacak?

Türkiye’nin ilk yerli ve elektrikli otomobili Togg’un ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatının ne kadar olacağı merak konusu oldu. Peki, Togg ne zaman satışa çıkacak, fiyatı ne kadar olacak?

TOGG NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Yerli otomobil Togg’un tanıtımında ilk teslimin Mart sonuna doğru yapılacağını ifade edilmişti.

Buna göre; Togg C-SUV’un bu ay içerisinde satışa çıkması ve ay sonunda yollarda olması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TOGG FİYATINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında Togg fiyatına ilişkin, “Fiyatı şimdiden hemen sormaya başladılar. Gemlik Kampüsü açılışında net bir cevap vermiştim. Togg satışa sunulduğunda rekabetçi olacak.

Kendi sınıfındaki araçlarla rekabet edebilecek. Mart ayında yollara çıkmadan önce fiyat tespitini yapıp ona göre adımımızı atacağız. A’dan Z’ye her şeyini o zaman konuşacağız.”
 ifadelerini kullandı.

TOGG FİYATI NE KADAR OLACAK?

Elektrikli araçların matrah limitinin yükseltilmesiyle bazı modellerin fiyatı yeniden yüzde 10’luk ÖTV dilimine girdi ve düştü. Düzenleme, Togg’un satış fiyatını da belirleyecek.

Arkadan itişli ve dört çeker olmak üzere iki farklı versiyonla satışa çıkacağı duyurulan Togg’un 160 kW güce sahip arkadan itişli versiyonunun yüzde 10’luk ÖTV dilimine girmesi bekleniyor.

Dört tekerlekten çekişli 320 kW güce sahip Togg C-SUV için uygulanacak ÖTV oranı ise yüzde 50 olabilir.

Togg’un 160 kW güce sahip versiyonunun fiyatının yaklaşık 1 milyon 100 bin TL ila 1 milyon 300 bin TL arasında olabileceği belirtiliyor.

Leave a Reply