Dünya Gündem

Umre sezonu başlıyor

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından Hac ziyaretlerinin sona ermesiye beraber bugün itibarıyla umre ziyaretleri için vize taleplerinin kabul edileceği duyurusu yapıldı.

Hac ziyaretleri kurban bayramı bitişiyle sona ererken, umre sezonunun başladığı ve ziyaretlere açıldığı açıklanırken, Suudi Arabistan; bugün itibarıyla umre ziyaretleri için vize taleplerine onay verileceğini bildirdi.

Tüm ülke başvuruları açıldı

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı konuya dair yapmış olduğu yazılı açıklamada, yurt dışından Mekke’ye umre ziyareti ve Medine’ye de Mescid-i Nebevi’yi ziyaret etmek için tüm ülkelerden başvuruların yapılabileceğini belirtti.

30 Temmuzdan itibaren başlıyor

Hem ülke içinden hem ülke dışından umre ziyaretlerinin 30 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla yapılacağı aktarılan açıklamada, Suudi Arabistan içinden umre yapmak isteyenlerin online başvuruda bulunabileceği kaydedildi.

2020-2021 yılları arasında pandemi çerçevesinde alınan önlemler kapsamında yurt dışından hacı adayı kabul etmeme kararı alan Suudi Arabistan, bu yıl hac mevsiminde ülke içinden ve yurt dışından toplam bir milyon ziyaretçi kabul edeceğini açıklamıştı.

Leave a Reply