Gündem

Twitter’ın Yeni Sahibi Elon Musk’a Baskı

Tesla ve SpaceX Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ı satın aldıktan kısa süre sonra sivil toplum kuruluşu (STK) liderleriyle yaptığı görüşmede, yasaklı hesapların açılmaması ve ara seçimlerin güvenliğini tehdit edecek paylaşımlara izin verilmemesi konusunda yoğun taleplerle karşılaştı.

Musk, geçen günlerde 44 milyar dolara satın aldığı Twitter adına tek yönetici olarak çevrim içi toplantıya katıldı. Musk’ın daveti üzerine gerçekleşen ve yaklaşık bir saat süren toplantıda, Free Press, Hakaretle Mücadele Birliği (ADL), Asian American Foundation gibi kuruluşların liderleri yer aldı.

Toplantıda Musk, sosyal paylaşım sitesine erişimi daha önce yasaklanan kullanıcıların geri dönmemesi ve yaklaşan seçimler konusunda yanlış bilgilendirmelerle mücadele etmek konusunda ABD’de etkili STK’lerin baskısıyla karşılaştı.

Toplantıya katılan bazı kuruluşlar daha sonra ortak bir basın bildirisi yayınlayarak Twitter’a reklam veren büyük firmalara, Musk’ın, taahhütlerini yerine getireceğinden emin olana kadar, reklamlarını askıya alma çağrısı yaptı.

One comment

Leave a Reply