avrupa Dernekler

Tevhid Cami Maasmechelen gençlik kolları kuruldu

14 Ağustos pazar günü saat 18.00’da gençlerin yoğun ilgi gösterdiği ”Tevhid Cami Gençlik Buluşması” Tevhid Camii Eğitim ve Kültür merkezinde düzenlendi.

14 Ağustos pazar günü saat 18.00’da gençlerin yoğun ilgi gösterdiği ”Tevhid Cami Gençlik Buluşması” Tevhid Camii Eğitim ve Kültür merkezinde düzenlendi. Yaz dönemine denk gelmesine rağmen yoğun ilgi gören toplantıya yaklaşık bölgede yaşayan 50 genç katıldı.

Tevhid Cami Yönetim Kurulu başkanı Emin Köroğlu gençlere meşrubat ve ciğ köfte ikramında bulundu.

Tevhid Cami imamı Recep Bülbül açılış konuşmasında gençlere toplantıya katıldıkları için teşekkür etti. ”Avrupa’da yaşayan gençler olarak bu gösterdiğiniz birlik ve beraberlik çok güzel, burası hepimizin evi. Bu yönetim ve dernek elinden geldiği kadar gençlerin destekçisi olacak,benim görevim yakında bitiyor meslektaşım Bilal Bitiş hocam burada yönetimimiz ile birlikte sizlerle güzel çalışmalara ve projelere imza atacağına inanıyorum ve çok değerli Emin başkanıma bu topluma verdiği güzel hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Emin Köroğlu ”Sizler bizim geleceğimizsiniz”.

Tevhid Cami Dernek Başkanı Emin Köroğlu ”Tekrar hoşgeldiniz gençler, biz cami derneği olarak gençlere her türlü destek vereceğimizden emin olabilirsiniz. Bizler gidiciyiz ve bizlerden sonra bu koltuklarda sizler oturacaksınız, maddi olsun manevi olsun bana,hocalarıma ve yönetimdeki arkadaşlarıma herzaman danışabilirsiniz. Türkiyeden profesörler getiriyoruz söyleyişler için önümüzdeki dönemlerde psikologlar ve aile danışmanları ile toplantılar yapılacak sizlerde katılın,gelin sorunlarınız varsa görüşün konuşun. Ben buradayım deminde belirttiğimiz gibi bir probleminiz veya bizlerden bir isteğiniz olursa hiç çekinmeyin kapım ve kapımız herzaman açıktır. Başta Recep Bülbül ve Bilal Bitiş hocama ve size katılımlarınızdan,desteğinizden dolayı çok teşşekür ediyorum Maasmechelende bir ilke imza attığımız için. Ümit ediyorumki devamı da gelecektir”. Diyerek konuşmasını bitirdi.

Yapılan konuşmadan sonra Tevhid Cami imamları Bilal Bitiş ve Recep Bülbül gençlere eğitim ve kültür merkezini gezdirdi.

Kaynak: Avrupa TV

Onur Akpınar

Foto ve telif hakkı: Avrupa TV

Fotoğrafın izinsiz kullanılması yasaktır.

7.935 comments