avrupa

Tekrardan üretime başlayan Ferrero’dan dikkat çeken gelişme

Belçika‘da sene başında yaşanan salmonella bakterisi gerekçesiyle üretimi durdurulmuş olan Ferrero çikolata fabrikasının şartlı olarak yeniden üretime başladığı açıklanırken, skandal nedeniyle piyasadan çekilen yumurta şeklindeki çikolataların ise hala raflara dönmediği öğrenildi.

İtalyan merkezli Ferrero çikolata fabrikasının geçtiğimiz Nisan ayında, Belçika’nın Arlon şehrinde bulunan üretim tesislerinde salmonella bakterisine rastlanmasından dolayı Belçika, fabrikanın üretim ruhsatını iptal etmişti.

Belçika’nın hijyen ve sağlık denetiminden sorumlu kurumu AFSCA tarafından kapatılma kararı verilen fabrikanın gerekli temizlik ve değişiklikleri yapması üzerine, aynı kurum tarafından denetimli üretim koşuluyla fabrikanın yeniden çalışmasına izin verildiği açıklandı. 

Sürpriz yumurtalar raflarda yok

Yetkililer, en az 3 ay süreyle yapılacak üretimin detaylı şekilde denetimlerden geçirileceğini belirtilmesinin yanısıra dikkat çeken bir olay yaşandı.. Söz konusu ürünlerden bazılarının yeniden piyasaya çıktığı ancak raflarda sürpriz yumurtaların yer almadığı görüldü.

Öte taraftan da Ferrero şirketine ait ürünlerin yeniden piyasaya çıkmasına rağmen tüketiciler tarafından endişe duyulması nedeniyle tüketilmemesi ve başka markalara yönelmesi yüksek ihtimaller arasında.

Leave a Reply