Spor Türkiye

Şampiyon Trabzonspor’da yeni dönem hazırlıkları                                      

Süper Lig de 38 yıl aradan sonra sezonu şampiyonlukla tamamlayan Karadeniz fırtınası,  yeni sezon hazırlıklarına başladı.      

Abdullah Avcı yönetiminde, doğru plan birlik ve beraberliğin yanı sıra oynadığı göze hoş gelen müthiş futboluyla, taraftarın ve camianın özlemine son vermiş, taraftarını mutlu eden Trabzonspor’da hedefler çok büyük. 

HEDEF ŞAMPİYONLAR LİGİ 

Önünde bir play off maçı olan temsilcimizde hedef Sampiyonlar LİGİ gruplarina kalmak. Şampiyonlar ligi gruplarına kalmasi halinde, ülke futboluna müthiş tanıtım katkısı olmakla beraber, hem de ekonomik anlam da çok büyük getirisi olan bu organizasyon da yer almak isteyen Trabzonspor bu doğrultuda plan ve çalışmalarını hızlı bir şekilde yapmaktadır. 

Önümüzdeki sezon 3 kulvarda mücadele edecek olan fırtına öncelikli hedef olan sampiyonlar liginde başarıyı ilk ana hedef olarak belirlemiş olup, takımın yıldızlarından olan Uğurcan Çakır, Abdulkadir Ömür, Bakasetas gibi yıldızlara gelen transfer tekliflerini geri çevirmiş kadro istikrarını koruyup üstüne önemli takviyelerle güçlendirmek istiyor. 

TRANSFER ÇALIŞMALARI 

Abdullah Avcı daha henüz sezon bitmeden alınmasi gereken oyuncuları belirlemiş olup yönetime hızlı bir şekilde transferlerin kampa yetiştirilmesini başkan ve yönetimden istemiştir. Abdullah Avcı hocanın plan ve program içinde çalışması  Başkan ve yönetimle beraber çalışması başarıyı getiren en önemli unsur olarak sezona damga vurmuştur. 

Abdullah hoca sol bek, sol kanat, stoper ve orta sahaya olmazsa olmaz transferleri yapacaktır. Trabzonspor Başkanı Ahmet Agaoglu da transterlerin ikinci kamp dönemine yetişecek demesi de büyük bir avantajdır. 

Trezeguet’le anlaşma sağlanmış olup Nwakame’nin yerini hemen doldurmuş olup önemli bir tranfere imza atmıştır. Mısırlı yılduz ligimizde başarılı olmuş, yüksek top tekniği, çok rahat adam geçebilen dar alan olan kabiliyeti olan hızı ve oyun tecrübesiyle çok büyük katkı verecektir. 

NWAKAME KONUSU 

Son olarak Nwakame ismine deginecek olursam bence kaybeden oyuncunun kendisi olmustur. Sen ki bu takımda şampiyonluk yaşamış, taraftarin ve camianın müthiş sevgisini kazanmış birisi olarak yaklaşımı takimi tek başıma sampiyon yaptim gibi bir tavır içinde olması istediği ücretten de geri adim atmaması bunun kanıtıdır. Evet çok önemli oyuncu olup,takima ciddi katki vermesi, müthiş top teknigi, maç icinde her an her şeyi yapabilen bir oyuncu olması, lakin bunun yanında yaşının da 33 olması gerçeğini değiştirmez. Trabzonspor’la devam etseydi Efsane olarak Trabzonspor tarihinde adın ölümsüzleştirecekti.

One comment

Leave a Reply