Gündem Türkiye

Sağlık kurumlarında alınacak yeni güvenlik önlemleri duyuruldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık kurumları çerçevesinde alınan kararı duyurarak kapı güvenliği sistemlerinin kısa zaman içinde ülke genelinde kurulacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca, son günlerde Konya Şehir Hastanesinde yaşanan üzücü olayın ardından sağlık kurumlarının güvenliği için atılacak adımlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuya dair gelişmeyi sosyal medya hesabı Twitter’dan duyuran Koca: “Sağlık kurumlarımızın güvenliği için, giriş kapılarından başlayarak ivedilikle yapılacak işlerimiz var” dedi.

Kapı güvenlik sistemlerinin kurularak, 24 hastanede yeni güvenlik uygulamasına geçildiğini belirten Bakan Koca, sistemin kısa zaman içerisinde ülke genelinde yayılacağını ifade etti.

Uygulama yaygınlaştırılma yolunda

Uygulamaya geçirilen sistem, Ankara Eğitim ve Araştırma, İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma ile İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma hastanesi başta olmak üzere 24 hastanede hayata geçirildi.

Böylelikle sistem sayesinde hasta ve çalışan güvenliğini emniyet altına alabilmek yolunda atılan adımda can güvenliğini tehlikeye atabilecek yasa dışı maddeler ya da cisimlerin hastaneye girişi engellenecek. 

 “Kapı Güvenlik Sistemleri” uygulamasının ve güvenlik tedbirlerinin ülke genelinde tüm sağlık kurumlarında uygulamaya geçirilmesi hedefleniyor

Leave a Reply