Dünya Gündem

Rus ordusundan AVM’ye füze saldırısı

Rus ordusu tarafından Ukrayna’nın Kremençuk kentindeki alışveriş merkezine füze saldırısı düzenlendi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, alışveriş merkezinde binden fazla sivilin yer aldığını belirtti.

Aylardır devam eden Rusya Ukrayna savaşında yeni bir olay yaşandı. Rus ordusu Ukrayna’nın Kremençuk kentinde yer alan ve çok sayıda sivilin içinde bulunduğu bir  alışveriş merkezine füze saldırısı düzenledi. 

Gerçekleşen saldırının ardından olay yerine çok sayıda kurtarma ekibi sevk edilirken Zelenskiy, telegram kanalından bir duyuru yaptı.

Yapılan duyuruda; “İşgalciler, Poltava bölgesindeki Kremençuk şehrinde bir alışveriş merkezini füzelerle vurdu. Merkez yanıyor. Kurtarma ekipleri, yangını söndürmeye çalışıyor. Kurban sayısı tahmin edilemez. Rusya acizliğini sıradan vatandaşlardan çıkarmaya devam ediyor. Rusya’nın sağduyulu ve insancıl olacağını ummak faydasız” ifadelerini kullandı.

Net sayı belirtilmedi

Kremençuk Belediye Başkanı Vitaliy Maletskiy iseAmstor Alışveriş Merkezine düzenlenen saldırıda ölü ve yaralılarının bulunduğunu belirtti fakat sayı vermedi.

Leave a Reply