NATO Ukrayna

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Barış İçin Ukrayna’ya Askeri Destek İstedi

Stoltenberg, Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılan NATO Dışişleri Bakanları Toplantısının ilk gününün bitiminde basın toplantısı düzenledi.

Rusya ile savaşında Ukrayna’ya desteğin ne kadar gerekirse o kadar süreceğini vurgulayan Stoltenberg, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Ukraynalıları dondurmak veya kaçmaya zorlamak için kışı silah olarak kullanmaya çalışmakla suçladı.

Stoltenberg, “Ancak Bükreş’teki toplantımız, NATO’nun birlik içinde olacağı ve Ukrayna’ya desteğini sürdüreceği mesajını veriyor.” diye konuştu.

NATO’nun Ukrayna İçin kapsamlı Yardım Paketi’ne müttefiklerin bugün ilave taahhütlerde bulunduğunu aktaran Stoltenberg, bu sayede Rusya’nın Ukrayna’daki enerji alt yapısına saldırıları nedeniyle ortaya çıkan altyapı sorunlarına karşı yakıt, kışlık kıyafetler, sinyal karıştırıcılar ve jeneratör gibi silah dışındaki yardımların finanse edileceğini bildirdi.

One comment

  1. So, a liar wrote this article, and surely cannot be trusted. The world is so tired of lazy immoral goons blaming everyone around them for things they never had anything to do with. blm? really? Just a group of folks who have no moral compass in their society, celebrate that, then turn and blame everyone else when they have to live with the consequences. Verizon and it’s ilk, are just uneducated hustlers, who rely on your dime to do the work of the devil. Disgusting, lazy, and cowardly.

Leave a Reply