Spor Türkiye

MHK duyurdu artık o hakemlere görev verilmeyecek

Merkez Hakem Kurulu, Sivasspor-Galatasaray maçında görev alan VAR hakemine bundan sonra görev verilmeyeceğini duyurdu.

MHK’den yapılan açıklama şu şekilde;

“Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş. – Beşiktaş A.Ş., Demir Grup Sivasspor – Galatasaray A.Ş. maçlarının hakemleri ve Demir Grup Sivaspor – Galatasaray A.Ş. maçının VAR hakemi ile ilgili olarak Merkez Hakem Kurulu gerekli incelemelerini gerçekleştirmiştir.

Demir Grup Sivasspor – Galatasaray A.Ş. maçında ofsayt gerekçesiyle golün iptal edildiği, bu kararın hatalı bir karar olduğu, ayrıca Gaziantep FK A.Ş. – Beşiktaş A.Ş. maçının hakeminin, VAR hakeminin izleme önerisine rağmen ihlali yapan oyuncuyu ihraç etmeyerek “önemli hakem hatası” yaptıkları tespit edilmiştir.

“VAR hakemine bundan sonra görev verilmeyecek”

Demir Grup Sivasspor – Galatasaray A.Ş. maçının VAR hakemine bundan sonra görev verilmeyeceğini, söz konusu iki maçın hakemlerine ise uzun süre görev verilmeyeceğini kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.”

One comment

  1. It is perfect time to make a few plans for the long run and it’s time to be happy.I have read this post and if I may I wish to suggest you somefascinating things or suggestions. Maybe you could write subsequent articles relatingto this article. I wish to learn even more issues about it!

Leave a Reply