Spor Türkiye

Mehmet Tekin: Yeni sezon öncesi Fenerbahçe

Yeni sezon öncesi Fenerbahçe

Yeni sezona başlarken Fenerbahçe Başkanı Ali Koç göreve başladığı zaman hep ”vizyon” dan bahsetmişti. Nihayet bu vizyona uyan dünya çapında bilinen,disiplinli ve kupa canavarı ”yaşlı kurt” Jorge Jesus takımın başına gelmesiyle bence çok doğru ve yerinde bir karar vermiştir.

Uzun yıllar sonra…

Fenerbahçe’de uzun yıllardan beri Victor Pereira ve Arthur Zico’dan sonra taraftarı ve camia’yı heyecanlandıran Jorge Jesus tek yetkili,ne istedigini ve ne yapmak istedigini bilen bir kişi. Hoca genelde 4-4-2 veya 4-4-1-1 sistemiyle oynayan ancak duruma göre çeşitli varvasyonlarda yapabilen bir isim.

4 veya 5 transfer yeterli olacaktır

Transferlere gelince geçen sezondan omuriliği olan bir takıma 4 veya 5 transfer yeterli olacaktır. Lincoln henrique ve Bruma daha önce ligimizde oynamış ligi bilen teknik oyuncular ve tek yetkili olan Jesus’un transferleri bence iki kanat forvet: Hızlı, atletik olmazsa olmaz. Çok iyi bir forvet ve stoper transferleride yapılacaktır b ve c planları hali hazir durumda mevcuttur.

Arda Güler ve yetenekleri

Herşeyden önemlisi Arda Güler böylesine yetenekli bir futbolcu ,her top ayağına geldiğinde tribünleri heyecanlandıran bu müthiş yeteneğe 11 de yer verilirmi.

Arda Güler ,Jesus gibi bir hocayla çalışması kesinlikle müthiş bir fırsat. Hocanın istediği sistemi adapte olur ister ve benimserse Jesus’un değişmez oyuncusu olacağı gibi Avrupa devlerinden birine tarihi bonservis ücreti ile transfer olmaması için hiç bir neden yok bekleyip göreceğiz.

Mehmet Tekin

Leave a Reply