avrupa Dernekler

Maasmechelen Türk Kültür Merkezi (ATİB) bilgi yarışması düzenledi

Maasmechelen Türk Kültür Merkezi , Ümitspor Futbol Kulübünün lokalinde bilgi yarışması düzenledi. Toplam 8 gruptan oluşan yarışmada katılımcı sayısı 24 sayısına ulaştı. Yarışmacılar haricinde düzenlenen etkinliğe dışarıdan ilgi ve katılım oldukca yüksekti.

Yarışmanın kazananı kim oldu?

Etkinliğe açılışı TKM imamı Mehmet Öztürk hoca Kur’an-ı Kerim okuyarak başladı ve akabinde İstiklal Marşı okundu. TKM Başkanı Ahmet Cücük katılımcılara hoşgeldiniz diyerek konuşmasına başladı. TKM dernek Başkanı Ahmet Cücük ” Sayın Juri, sayın dernek başkanlarım değerli katılımcılar hepiniz hoşgeldiniz. Bizleri ağırlayan Ümitspor yönetim kuruluna teşekkür ederiyoz.
Ümitspor Spor kompleksine bizlere kazandıran başkanlara teşekkür eder ve rahmetli Erol Aygörene allahtan rahmet dileriz.
2016 tarihinden buyana hedefimiz hep birleştirmek oldu. Türk toplumuna faydası olacak her etkinliğe
elimizin altına taşı koymaya severek devam edeceğiz.
Önümüzdeki hafta Ümitsporumuzun Futbol musabakasına hepinizi davet ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür eder ve yarışmacılara başarılar diliyor konuşmasını yapmak üzere söz hakkını Jüri üyelerinden Cihat Zorlu’ya bırakıyorum.”diyerek sözlerini sonlandırdı.

Konuşmasını yapmak üzere ayağa kalkan Cihat Zorlu ”Kıymetlı kardeşlerim öncelikle hepiniz hoşgeldiniz. Gurbette gayri-müslim bir ülkede yaşıyoruz. Kültürler insanların hayatında çok değerlidir. Altmışlı yıllarda iş göçü basladıydı. Bu nedenle ülkelerin bir çoğu bizden önce işçi akımını başlattı.
İlk olarak polonyalılar gelmiş ve bunlar bu potada eriyip flamanlaştılar.
Biz kendi kültürümüze sahip çıktığımız sürece varlığımızı devam ettirebiliriz.
Herkeze bu imkan için teşekkür ediyoruz. Bu tür etkinliklerin artmasını cenabı Allah’tan diliyorum.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yarışma Ömer Uçar’ın sunumuyla başladı.

Yarışma bitti ve sonuçlar açıklandı

Yarışmanın sonucu 1nci ve 2nci grubun puanları eşit çıkınca her iki grup için on soruluk finale geçildi ve finalde kazanan 1nci grup oldu. 1nci grupta bulunan Bülent Köyhanoğlu,Yılmaz Kaba ve Ulaş doğan TKM yönetimi ve Maasmechelen belediye meclis üyesi Serdar Karali tarafından 1ncilik ödülünü aldı.

Leave a Reply