avrupa Dünya Türkiye

Kuran-ı Kerim ve ezan okumada dünya birincisi Muhsin Kara’dan Tevhid Camii Maasmechelene anlamlı ziyaret

Onur Akpınar-Maasmechelen

Suudi Arabistan’da düzenlenen “Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması”nda Sivas’ın Şarkışla ilçesinde görev yapan imam Muhsin Kara 2022 yılında dünya 1’incisi olmuştu.

Hasselt Ayasofya Camii’nin düzenlediği Bahar Şenliğine misafir olarak davet edilen Muhsin Kara ziyaretini Maasmechelende devam ettirdi.

İkindi namazında ezan okuyan Muhsin Kara namaz sonrası vatandaşların ilgisini gördü. Tevhid Camii Maasmechelen dernek başkanı Emin Köroğlu ve Camii imamı Bilal Bitiş Muhsin Karaya ve Hasselt Camii dernek yönetimine bu anlamlı ziyaret için teşekkür etti.

Fotoğraftakiler: Emin Köroğlu,Eren Dökmeci,,Bilal Bitiş, Erdinç Bozkurt, Muhammet Turan

Muhsin Kara kimdir?

1990 yılında aslen Van’ın Erciş İlçesi’nde dünyaya gelen Muhsin Kara Erciş İmam Hatip Lisesi’ni bitirmiş ardından 2 sene Mısır’da Arapça ve makam eğitimi almıştır. İlk makam çalışmalarını Gaziantep’te bir hocadan almıştır.

Geçmiş yıllarda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Tasavvuf Musikisi Korosu’nda solist olarak yer almıştır. Yurt içi ve dışındaki organizasyonlarda Kur’an-ı Kerim ile ilahiler seslendirmekte, Mısır ve Türkiye’de aldığı eğitimler ile Kur’an-ı Kerim’i hem Arap hem de Türk tavrı ile okumaktadır.

İstanbul’da özel bir radyoda bir sene müzik yönetmenliği yapan Kara, bugüne kadar Kayseri Akkışla, İstanbul, Arnavutluk ve Mısır gibi yerlerde görev yapmıştır. Günümüzde ise Sivas’ın Şarkışla İlçesi’nde İmam Hatip olarak görev yapmaktadır.

Biografi kaynağı (https://www.muhsinkara.com/#biyografi)

Haber/Fotoğraf: Avrupa Haber Ajansı

Leave a Reply