Köşe Yazıları

Konu siyaset sonuç kavga

Seçimlere haftalar kala, sizce nasıl sonuçlanır?

Kendi fikrimi sunsam kavga çıkar, sizin fikrinizi dinlesem yine kavga çıkar.

Tuhaf değilmi?

Öyle bir hal aldıkki konuşmak yerine kendi inandığımızı bir başkasına diretmeye çalışıyoruz. Peki neden? Bu ego değilmi?

Baştaki zengin olacak ama ben çayını ve kahvesini içtiğim arkadaşımın kalbini kıracam? Futbol izler gibi siyasi tartışmaları izliyoruz ve herkes birilerini dinsiz ve hain ilan etmek için mücadele veriyor.

Hutbede dinde zorlama yok diyeceksin,sokağa çıkıp zorla istediğin kişiyi karşındakine kabul ettireceksin? Ak partili olunca yobaz oluyosun, Cumhuriyet Halk Partili olunca dinsiz oluyorsun, İYİ partili olunca fetöcü oluyorsun? Yani her ne olursan ol bir şekilde bir kılıf uyduruluyor. Bunu bu noktaya getirende başımızdaki siyasetçiler.

Bir aday çıkıyor Muharrem İnce oylar bölündü deniyor bölücü deniyor. İsterse 50 tane aday olsun ne fark eder sonuç olarak her seferinde kazanacak olan çoğunluk değil mi? Cumurbaşkanı adaylarını dinliyorsun hepsi kişisel eleştiri derdinde… Ülkemizdeki seviye bu neyazıkkı.

Neymiş bir siyah ve beyaz varmış, kim o siyahı belirleyen? Kim o beyazı belirleyen? Bir yanlış ve bir doğru varmış,kim belirliyor bunu? Yanlış fikirler yoktur arkadaşlar. Herkesin doğrusu kendine. Herkes aynı düşünse zevklerimiz de aynı olur ve tek tip insan oluruz.

Seçimler sonrası neler olacak ben söyliyim mi? Sonuç her ne olursa olsun ülke ikiye bölünecek. Buna emin olun,siyasi düşünce yüzünden birbirinden nefret eden insanlar var.

Bunun adı eğitimsizliktir.

İnsanları dini görüşü,kişisel tercihi,yaşam tarzını yargılamak bize düşmez. İnsanların doğrusunu ve ya yanlışını yargılamak bize düşmüş olsaydı allah sorgu meleklerini yaratmazdı ve o yetkiyi biz insanlara verirdi. Hani inanıyorsunuz ya?

Leave a Reply