avrupa Türkiye

İsviçre’de Türk vatandaşlarına terör örgütü PKK’dan saldırı

İsviçre’nin Basel kentinde dün düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikte, terör örgütü PKK yandaşları Türk vatandaşlarına saldırıda bulundu. 

İsviçre’nin Basel kentinde Türk vatandaşları tarafından, dün gündüz saatlerinde 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte çok sayıda kişi bulunurken, terör örgütü PKK yandaşları tarafından saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sırasında büyük kargaşa yaşanırken, yaklaşık 40 kişi olduğu tahmin edilen PKK’lı saldırganlar, Türk vatandaşlarına önce sözlü olarak hakaret ederek etkinlik alanını koruma altına almak için kullanılan demir bariyerleri orada bulunan insanların üzerine attı. Olayda yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtilirken cok sayıda kişinin yaralı olduğu bildirildi.

İsviçre basını gerçekleştirilen saldırının organize bir saldırı olduğunu belirtirken olayla ilgili kapsamlı soruşturma başlattığını ifade etti.

Dışişleri Bakanlığı açıklama yaptı

Konuyla ilgili Dışişleri’nden yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

“İsviçre’nin Basel kentinde bugün düzenlen ’23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’ne yönelik olarak terör örgütü yandaşlarınca gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyoruz.Bir terör örgütünün ve sempatizanlarının Avrupa’nın göbeğinde bir çocuk şenliğini hedef alacak kadar alçalmış olmaları, terör örgütünün çirkin yüzünü uluslararası kamuoyuna bir kez daha göstermiştir. Saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, bu menfur eylemin faillerinin süratle adalete teslim edilerek, hak ettikleri cezayı almalarını bekliyoruz.’’

One comment

  1. NE DEMEK PKK YANDAŞLARI BUNLAR TAM HEPSİ PİSLİK KÖPEKTIRLER KÖPEK HEY HEY ERDOĞAN EN BÜYÜK YANLIŞLIĞIN İDAM CEZASINI KANUN OLARAK YASALANDIRICAKSIN ÖLÜM ÖLÜM TCD ANCAK TAŞLAR YERİNE OTURUR AVRUPA VEYA AMERİKA KRİTERLERİNİ BRAK SANMA BU DUŞMANLIK BİTER YOK ASLA BİTMES EEEE NATO ALDILAR DA NE OLDU TOKMAK AB TCD ASLA ALMASLAR BUNU KAFANDAN SİL ERDOĞAN EVET SİL

Leave a Reply