avrupa Gündem

İsveçin başkentinde terör propogandası

İsveç’in başkenti Stockholm’de PKK destekçisi bir grup, belediye binası başta olmak üzere çeşitli binalara projeksiyonlar kullanarak örgüte ait semboller ve Abdullah Öcalan’a ait görseller yansıttı.

Son günlerde NATO konularıyla gündemden düşmeyen ve Terör örgütü PKK/YPG’ye verdiği destek nedeniyle Türkiye’nin NATO üyeliğine karşı çıktığı İsveç’te dün akşam saatlerinde tepki toplayacak yeni bir olay yaşandı.

Ülkenin başkenti Stockholm’de belediye binasına ve kentin sembol yapılarından biri olan Avicii Arena’ya projeksiyonlarla teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafları ve PKK sembolleri yansıtıldı.

Sosyal medyada büyük tepki topladı

Sosyal medyada büyük tepkiye yol açan görüntülerin ardından Stocholm Polisi açıklamalarda bulunarak, sosyal medya hesaplarındaki görüntülerin gerçek olup olmadığının açıklığa kavuşturulamadığını bildirirken projeksiyonla duvara görüntü yansıtabilmek için yerel saatin 23.30’u geçmiş olması gerektiğini, bu saatte herhangi bir yetkilinin bulunmamasını fırsat bilen kişilerin, pazartesi günü korsan bir eylem yapmış olma ihtimali üzerinde durulduğunu açıkladı.

PKK/YPG/PYD ve FETÖ’ye verilen destekten dolayı karşı çıkılıyor

Türk vatandaşlarını ve Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden örgütlerin faaliyetlerinin engellenmesini, bu konuda somut ve net adımlar atıldığını görmek isteyen Türkiye, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üyelik başvurularına bu ülkelerde PKK/YPG/PYD ve FETÖ’ye verilen destek nedeniyle karşı çıkıyor.

Leave a Reply