Dünya Gündem

Instagramdan kayıp çocuklar için yeni özellik

Instagram, kaybolan ve kaçırılan çocukların bulunmasını daha hızlı bir hale getirebilmek için yeni bir özellik kullanıma sundu.

Dünyanın en aktif kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram yeni bir özelliğini kullanıcılarına sundu. Çarşamba günü Küresel Kayıp Çocuklar Günü’ne özel faaliyete geçirilen Amber Alerts adlı özellik instagram kullanıcılarının çevrelerinde veya bölgelerinde kayıp olan çocukların bulunmalarında kolaylık sağlayabilecek bir özellik. 

Bu yeni özellik sayesinde kayıp çocukların bildirimleri birçok insana ulaşabilecek ve paylaşımlarına imkan sunabilecek.

İnstagram akşında uyarı olacak

Amber Alerts isimli yeni özellik sayesinde, arama alanının yakınlarında olan kullanıcılar için Instagram akışında bir uyarı olacak.

Uyarıda; bir resim, açıklama ve kaçırma olayının yeri gibi bilinen detaylı bütün bilgiler yer alacak. Bilgi sayesinde iisteyen kullanıcılar haberi daha fazla insana ulaştırmak için uyarıyı kendi hesaplarında paylaşabilecek.

ABD ve 25 ülkede hizmete sunuldu

Özellik, öncelikle ABD ve diğer 25 ülkede faaliyete geçirildi. Fakat şirket, ilerleyen zamanlarda bu özelliğin daha fazla ülkeye yayılacağını söylüyor.

Özellik, önümüzdeki birkaç hafta içinde Arjantin, Avustralya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Ekvator, Yunanistan, Guatemala, İrlanda, Jamaika, Kore, Litvanya, Lüksemburg dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanımda olacak.

Leave a Reply