Türkiye

İç hat uçuşlarındaki tavan fiyat yükseltildi

Tek yön iç hat uçuşlarda uygulanan tavan fiyat, 899 TL’den 990 TL’ye çıkarıldı. 

Son zamanlarda döviz kurundaki dalgalanmalar ve petrol fiyatlarındaki artış gibi sebeplerden kaynaklı, ulaşım başta olmak üzere birçok alanda fiyat artışlarına neden oluyor.

2013 yılından beri iç hat uçuşlarında uygulanan tavan fiyat uygulamasında da son zamanlarda artış görülmüştü.

Bu uygulama dahilinde tavan fiyat 2021 yılının sonuna doğru 500 TL iken 600 TL’ye yükselmiş ve bunun ardından da bir artış daha yapılmış ve tavan fiyat 700 TL’ye yükseltilmişti. Geçtiğimiz haftalarda ise bu artışalara bir yenisi daha eklenerek iç hat uçuşlarında uygulanan bilet fiyatı 899 TL olarak güncellenmişti. 

Son yaşanan gelişmelere bağlı olarak ise iç hat uçuşları kapsayan tavan fiyat uygulamasında bir artış daha yapıldı. Daha önce 899 TL olan fiyat, bir kez daha artırılarak 990 TL’ye ulaştı. Bu da geçen yılın sonundan beri fiyatın neredeyse iki katına ulaştı.

One comment

  1. This man is a true American, I am inspired by him and about to do a salmon etching in his honor. I am thankful for his life, I am thankful for my life . I will honor him with a great salmon etching in the Native style, now Ima check out NIsqually style salmon and see what goes wants to come to life. So be it.

Leave a Reply