Gündem Türkiye

Hastanelerde randevusuz sisteme geçiliyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu’nun sosyal medyadan yayınladığı duyuruya göre hastalar artık randevusuz bir şekilde hastanelere gidebilecek.

Coronavirus salgını sebebiyle hastanelerde randevulu sisteme geçilmeye balanmıştı. Randevu almakta sorun yaşayan vatandaşlar yanı sıra MHRS’den ve 182’ gibi platformlarda randevu oluşturmakta da sorun yaşıyorlardı. Sosyal medya aracılığı ile ise tepkilerini belli ettiler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konunun gündeme gelmesi üzerine sorunun çözüme kavuşturabilmek adına  kurmaylarına çalışma yapmaları talimatını vermişti. Bugün, randevu süreciyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu twitter hesabından bu konu üzerine Sağlık Bakanlığı’nın kamu hastanelerine gönderdiği bir duyuruyu paylaştı. Köroğlu, tweetinde şu ifadelere yer verdi: “Covid tedbirleri sebebiyle randevu ile yapılan hasta muayene işlemleri Sağlık Bakanlığı’nın geçen ay yayımlanan yazısı ile randevulu/randevusuz olarak yeniden düzenlenmiştir. Artık randevu almakta zorlanan vatandaşlarımız randevusuz olarak da muayene olabileceklerdir.” dedi.

Leave a Reply