avrupa

Güneş panelli Squad, Avrupa’da ön siparişe açıldı

Hollandalı bir girişim olarak faaliyete geçmeye hazırlanan Squad Mobility, söz konusu araçlara bir yenisini daha ekleyerek Squad modelini Avrupa’da ön siparişe açtı.

Ensonhaber’de yer alan bilgiler doğrultusunda, kullanım açısından oldukça anlaşılır  ve pratik bir tasarıma sahip olan Squad, yuvarlak aydınlatmaları, büyük camları, çıkarılabilir kapıları ve tavandaki güneş paneliyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Güneş paneli ekstra menzil sağlıyor

Squad Mobility’i öne çıkaran özelliklerin başında gelen tavanında yer alan yuvarlak panel sayesinde araca günde 20 km menzil sağlanabilmekte. Araç kullanıcılarının günlük ortalama şehir içi kullanım mesafesinin 12 km olduğunu belirten şirket bunun oldukça yeterli bir mesafe olduğunun da altını çiziyor.

Güneş enerjisinin ön planda olduğu araçta frenlemeden enerji geri kazanımı sağlayan rejeneratif fren sistemi de yer alıyor.

Çıkarılabilir batarya özelliği de mevcut

Aracı ön plana çıkaran bir diğer özellik ise de çıkarılabilir bataryaya sahip olması. Bu özellik sayesinde batarya, basit bir şekilde çıkarılıp evdeki standart prizden dolum sağlayabiliyor.

İlerleyen zaman içerisinde kurulması hedeflenen değişim istasyonlarında ise boş bataryayı en kısa süre de dolusuyla değiştirebilme imkanı sunulacak.

Verilen bilgiler kapsamında, araçta bulunan batarya paketi 100 kilometre civarında bir menzil sunuyor.

Avrupa fiyatı ne kadar olacak?

Ön siparişe açılan modelin başlangıç fiyatı, KDV hariç 6 bin 250 euro olarak açıklandı. Aracın ilk teslimatları ise önümüzdeki sene başlaması planlanıyor..

Leave a Reply