Gündem

Google asistana yeni özellik kapıda

Google Asistan’a, kullanıcıların sesini tanıması için yeni bir özellik geleceği ortaya çıktı.

Google tarafından geliştirilen ve 2016 yılında resmi olarak tanıtılan Google Asistan, hemen hemen bütün akıllı telefonlarda bulunuyor.

Aynı zamanda Türkçe olarak da hizmet veren uygulama, Google’ın en popüler servisleri arasında gösteriliyor.

Ensonhaber’de yer alan bilgiler doğrultusunda Google Asistan, yeni gelecek olan özellikle tıpkı Apple’ın Siri’si gibi kullanıcıların sesini tanıyabilecek ve bu ses tanıma özelliği sayesinde yalnızca o kişinin sesini duyunca devreye girecek ve karşılığında cevap verebilecek.

Kayıtlar cihazlarda depolanacak

Diğer taraftan, Google Asistan’ın Android’deki son sürümlerinde yer alan bilgilere göre uygulama, söylenenleri daha iyi tanımaya yardımcı olmak için ses kayıtlarını kullanıcının cihazında depolama imkanını da beraberinde getirecek.

Bu durum sayesinde, kullanıcı verilerini Google sunucularına göndermeden cihazdaki modelleri geliştirmek için daha pratik şekilde kullanabilecek.

Konuşma tanıma devre dışı kaldığı zaman, Google ses kayıtlarını depolamayacak

Gizlilik endişesinden dolayı çekinen bireyler ve sesinin saklanmasını istemeyen kişiler için ise devre dışı bırakma seçeneği mevcut olacak. Konuşma tanıma devre dışı kaldığı zaman, Google ses kayıtlarını depolamayacak. Aynı zamanda Google sunucuları arasında da paylaşılmayacak.

Leave a Reply