Gündem Türkiye

Gençlik Bakanlığından Müzekart müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 18-25 yaş arasındaki gençler için ücretsiz Müze Kart müjdesi verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiş ve gençlerin sevdiği her şeyi gençlere vermeyi hedefleyen Genç Ne Sever Platformu; kültür, sanat, spor, seyahat imkanlarını gençlere sunarak ve aktivite anlamında destek olmak amacıyla ön plana çıkan bir platform olmayı hedefliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Genç Ne Sever platformuyla yeni bir proje kapsamında atmış olduğu adımın müjdesini gençlere duyurdu.

Gençlere yönelik kültür etkinliklerinin çoğaltılması sebebiyle atılan yeni adımlardan birisi de, Müzekart GNS ile 18-25 yaş arasındaki gençler 300’den fazla müzeye ücretsiz bir şekilde girebilecek. 

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre; 81 ilde açılan ücretsiz yurtlar dahilinde gençlere gezip görme fırsatı sunulurken genç seyyahların ülkelerini tanımalarına yardımcı olacakları belirtildi.

Açıklama kapsamında; 18 ve 25 yaş arası gençlerin içlerinde Galata Kulesi, Zeugma Müzesi ve Pamukkale Travertenleri’nin de dahil olduğu 300’den fazla müzeyi ücretsiz bir şekilde ziyaret edebileceklerinin müjdesi verildi. 

Peki ücretsiz GNS Müzekart başvurusu nasıl yapılır?

  1. Gönüllülüğe ve spora hayatında daha çok yer vereceğine dair söz ver
  2. Kayıt formunu doldur.
  3. Yönlendirileceğin muze.gov.tr adresinden başvurunu tamamla
  4. Telefonuna Türkiye’nin Müzeleri uygulamasını indir ve 300’den fazla müzeyi ücretsiz bir şekilde gezme hakkına sahip ol. 

Leave a Reply