Gündem

Gençler arasındaki en popüler haber kaynağı Instagram

İngiltere’de Ofcom tarafından yapılan bir araştırmaya göre, gençlerin en çok tercih ettiği ve güvendiği haber kaynağı Instagram oldu.

Son zamanların en popüler ve en aktif kullanılan fotoğraf ve video paylaşım uygulamalarından biri olan Instagram, son senelere doğru, haber takibi için de aktif bi şekilde kullanılmaya başlandı.

Medya gözlemcisi Ofcom tarafından yakın tarihte yayınlanan rapora kapsamında Instagram, şu anda İngiltere’deki gençler arasında en popüler haber kaynağı konumunda yer alıyor.

Zirve Instagram’ın

Yapılan araştırma verileri dahilinde, 2022’de yaklaşık 10 gençten üçü Instagram’ı haber kaynağı olarak kullanıyor.

Sırayı Tiktok ve YouTube takip ediyor

Instagram’ın ardından gelen en popüler haber kaynakları ise TikTok ve YouTube olarak görülüyor.

Ankete göre; genç kesimin yalnızca dörtte biri haberlerini geleneksel haber kaynakları BBC One ve BBC Two’dan alıyor.

Yetişkinler için ise en güvenilir haber kaynağı TV haberleri

Genler tarafından düşüşe geçen rakamlara rağmen, yetişkinler yüzde 71’lik kısmı için televizyon haberleri, en güvenilir haber kaynağı olmaya devam ediyor.

Diğer bir taraftan yetişkinler, sosyal medyadaki haberlere sadece yüzde 35 oranında güveniyor.

897 comments

  1. [url=http://ttpharmacy.online/]cheapest pharmacy to get prescriptions filled[/url] [url=http://amoxicillin.trade/]augmentin 625 price india[/url] [url=http://ventolin.pics/]albuterol for sale[/url] [url=http://levitra2023.online/]best price for levitra 20 mg[/url]

  2. [url=https://neurontin247.com/]neurontin sale[/url] [url=https://azithromycinv.online/]buy azithromycin over the counter uk[/url] [url=https://aprednisolone.online/]prednisolone tablets buy online[/url] [url=https://amoxicillin.foundation/]how much is amoxicillin cost[/url] [url=https://lisinopril2023.com/]lisinopril without prescription[/url] [url=https://gabapentin.solutions/]neurontin otc[/url]