avrupa

Fransız polisinden başörtülü iki kadına darp!

Fransa’nın Asnieres kentinde 14 Nisan’da polisin iki başörtülü kadını darp ettiği görüntüleri ortaya çıktı. Sosyal medyada yayılan görüntüler tepki topladı.

Sosyal medyada gündem olan videoda polisin kadınların birine yumruk attığı görülürken diğer kadını ise yere yatırdığı görülüyor.. Olay sırasında görüntüleri kayıt altına alan başka bir kadın ise ‘’Sizi videoya çekiyorum, onu bırakın.’’ diye defalarca bırakın dediği duyuluyor.

Görüntülerin devamında ise kadın polise, “Her şeyi gördüm, kadına tokat attınız, videoya çektim.” demesinin ardından polis “Evet ona vurdum, buna yetkim var” diye cevap verdi.

Görüntülerin sosyal medyaya düşmesinin ardından ise açıklama yapan Paris Emniyet Müdürlüğü, “14 Nisan’da Asnieres’te devriye atan polis, ihlalde bulunan bir aracı kontrol etmek için sirenleri açtığı,  acil duruma rağmen iki kadının yolun karşısına geçerek polise saygısızlık yapıldığını ve kalabalığın ortasında olayın kontrolden çıktığını ifade ederek, polisin iki kadın hakkında şikayette bulunacağını belirtti.

Fotoğraf: İHA

Leave a Reply