Dünya Gündem

Fransa’da Cinayet: 12 Yaşındaki Çocuğu Öldürdü

Fransız polisi, ülkenin başkenti Paris’teki yaşadığı evin önüne bırakılan bir bavulun içinde, 12 yaşında bir kız çocuğunun cesedinin bulunmasının ardından cinayet soruşturması başlattı. Adı Lola Daviet olan kurbanın öldürülmeden önce tecavüze uğradığı ve işkence gördüğü belirtildi. Güvenlik kameralarına yansıyan cinayetin baş şüphelisi olan kadının ise cesedin içinde bulunduğu bavulla birlikte bir fırına girip hiçbir şey olmamış gibi kruvasan alıp çıktığı görüldü.

Fransa, ülkenin başkentinde işkenceye ve tecavüze uğradıktan sonra cesedi bir bavulun içinde bulunan kız çocuğunun yasını tutuyor. Polis, 12 yaşındaki Lola Davies’in cinayetine ilişkin 24 yaşındaki evsiz bir kadın ve 43 yaşındaki bir erkeği gözaltına altına aldı. İkliye “işkence, tecavüz, canavarca hisle insan öldürme ve ceset gizleme” suçlarından resmi soruşturma açıldı.

Çocuğun cesedinin olduğu bavul, Lola’nın binanın kapıcıları olan ebeveynleri Delphine ve Johan ile birlikte yaşadığı 119. bölgedeki apartmandan çok uzak olmayan bir yere bırakıldı. Bavul, evsiz bir adam tarafından keşfedildi.

Leave a Reply