Türkiye

Ezan Okuma Yarışmasının birincisi ve ikincisi Türkiye’den

Suudi Arabistan’da düzenlenen “Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde görev yapan imam Muhsin Kara 1’inci olurken, İstanbul’un Sarıyer ilçesinde görev yapan Alpcan Çelik ise 2’nci oldu.

Suudi Arabistan’da 2019 yılında düzenlenmeye başlayan ve birçok kişinin ilgiyle katılım gösterdiği Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması’nın bu seneki ilk iki sırası Türklerin oldu. Sivas’ın Şarkışla ilçesindeki Ravza Camii’nde görev yapan imam Muhsin Kara 1’inciliği elde ederken, İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki Emirgan Hamid-i Evvel Camii’nde imam olan Alpcan Çelik ise 2’nci sırada yer aldı. Kara, 2 milyon Suudi riyali ödüle sahip olurken, Çelik ise 1 milyon Suudi riyali ödül kazandı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ile Kara ve Çelik’i tebrik etti.

Erbaş, twitterden yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 “Suudi Arabistan Televizyonunun düzenlediği Kuran-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında birinci olan Muhsin Kara (Şarkışla Ravza Camii İmam Hatibi) ve ikinci olan Alpcan Çelik’i (Emirgan Hamid-i Evvel Camii İmam Hatibi) tebrik ediyor, Kur’an yolunda hayırlı bir ömür diliyorum” 

13 comments

Leave a Reply