Dünya Gündem

Elon Musk’tan twitter için yeni hamle

SpaceX ve Tesla şirketlerinin sahibi ABD’li iş insanı Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Geçtiğimiz haftalarda yatırımlarıyla ve sosyal medya paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken dünyanın en zengin iş adamı Elon Musk’ın twitterden hisse aldığı Twitter’ın CEO’su Parag Agrawal tarafından duyurulmuştu.

Ünlü iş insanı Elon Musk ile sosyal medya platformu Twitter arasındaki görüşmelerde yeni bir gelişme yaşandı. Daha önce platformun yüzde 9,2’lik hissesini borsada satın alan ABD’li milyarder Elon Musk, Twitter’ın tamamını 44 milyar dolara satın aldığını twitter’da yapılan bir açıklamayla doğruladı. 

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şirketin hisse başına 54,2 dolara Musk’a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı belirtilirken işlemin tamamlanmasının ardından Twitter’ın özel bir şirket haline geleceği ifade edildi.

Twitter’ı şu anki halinden daha iyi hale getirmek istediğini belirten Musk, Twitter’ın muazzam bir potansiyeli olduğunu, onu ortaya çıkarmak için şirket ve kullanıcılarla birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini ifade etti.

One comment

  1. AAA EVET BAYRAM GELDİ İNDİRİM UCUZ BAYRAMDAN SONRA LEYLİ LEM ESKİ ŞARKI YENİ SES LE VAY BE EEE ASKERLİK LE NE OLDU HANİ 1000 EURO DA SEÇİMLER GELDİ TABİ Kİ OY LYAZIM SONRA FİATI 5000 EURO ADİ BE AKKILI LAR SIRTLAN LAR

Leave a Reply