avrupa Türkiye

Devrek belediye başkanı Çetin Bozkurt Maasmechelen, Genk ve Houthalen belediyelerini ziyaret etti

Devrek belediye başkanı Çetin Bozkurt Türklerin yoğun yaşadığı belediyeleri ziyaret etti. Eşlik edenlerin arasında Misiad Avrupa başkan yardımcısı Ferhan Aktay, Vooruit genel başkan yadımcısı Funda Oru, Misiad Anvers bölge başkanı ve Avrupa TV kurucusu Selçuk Payal’da vardı.

İlk olarak Maasmechelen belediyesini ziyaret eden Devrekli belediye başkanı, Maasmechelen Belediye başkanı Raf Terwingen, belediye başkan yardımcısı Mustafa uzun ve belediye meclis üyesi Serdar karalı tarafından karşılandı. Hoş ve samimi geçen sohbette, Maasmechelen belediye başkanı Raf Terwingen iki belediyenin kardeş belediye olabileceğini ve çalışmalara Eylül ayında başlamak istediklerini belirtti. Büyük bir mutlulukla Devrek belediye başkanı Çetin Bozkurt Maasmechelen belediye yönetimine teşekkür edip soluğu yine Türklerin yoğun olarak yaşadığı Genk belediyesinde aldı. Genk belediyesinde iki Türk kökenli encümen Yılmaz Kurtal ve Erhan Yılmaz Devrek belediye başkanını kapıda ağırladı ve çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Devrek belediye başkanının son durağı kardeş belediye Houthalen oldu. 2005 yılında imzalanan protokolden sonra iki belediye birbirlerini kardeş ilan etti. Houthalen Belediye başkanı Alain Yzermans ” hoşgeldiniz, merhaba” diyerek sempatik tavırlarıyla kahkahalara neden oldu. Belediye başkan yardımcıları Mustafa Aytar ve Muhammet Oktay Houthalen Belediyesi’nin çalışmalarını belediye binasını gezdirerek tanıttı.

Kapanış konuşmasında Devrek belediye başkanı bu organizasyonda emeği geçen Avrupa Devrekliler derneğine, Misiad Avrupa’ya ve Avrupa TV ekibine teşekkür ederek Belçika ziyaretini sonlandırdı.

Leave a Reply