Dünya Gündem

Danimarka’da AVM’de saldırı

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan Amager bölgesindeki “Field’s” adlı AVM’de dün düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi öldüğü, 4 kişi de ağır yaralandı.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan Amager bölgesindeki Field’s adlı AVM’de silah saldırı düzenlendi.

Saldırı sonrasında olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edilirken Kopenhag Polis Sözcüsü Soren Thomasse, saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiğini, ve 2’si İsveç vatandaşı 4 kişinin ise ağır yaralı olduğunu belirtti.

Saldırıyla bağlantılı 22 yaşındaki Danimarkalı bir erkeğin gözaltına alındığını bildiren Thomassen, saldırının nedeninin henüz hangi sebepten olduğunun  bilinmediğini fakat “terörizmi” dışlamadıklarını aktardı. Thomassen, başka saldırganlara dair bir iz olmadığını ifade etti.

Görgü tanıkları ise, saldırganın bir “av tüfeği” taşıdığını belirtti.

”Yabancı ve Müslümanlara yönelik ateş açıyordu.”

Saldırıyı gören Danimarka’da yaşayan Türk vatandaşı Cihat Korkmaz, önce kesik kesik silah sesleri duyduğunu ve bunun saldırı olduğunu anlamadıklarını söyledi.

Daha sonra saldırganın karşısına çıktığını anlatan Korkmaz, “Saldırgan, kızıl saçlı Danimarkalı biriydi. Bölgeye konser için gelen kızlar önünde kaçışıyordu, onlara ateş etmiyordu. Yabancı ve Müslümanlara yönelik ateş açıyordu.” dedi.

Fotoğraf: AFP

Leave a Reply