Gündem Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Twitter ve Elon Musk yorumu

Suudi Arabistan ziyareti dönüşü gazetecilerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan son günlerin gündem konusu olan Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasına ilişkin konuya değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,uzun zaman sonra gerçekleştirdiği Suudi Arabistan seyahati dönüşü gazetecilerle bir araya gelerek sorularını cevapladı. Sorulan soruların içinde son günlerin gözde konusu olan Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması da yer aldı. Twitter’ın satın alınmasına ilişkin düşüncelerinin neler olduğu soruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konu hakkında öncelikle pek olumlu yaklaşmadığını ifade ederek şu ifadelere yer verdi:

“Sosyal medya konusunda doğrusu benim yaklaşımım olumlu değil, sosyal medyaya pek olumlu bakmıyorum. Ama sosyal medyayı bir kenara atmamız da mümkün değil. Onun için de gerekli olanı yapmamız lazım. Bu da nedir? Yasal düzenlemeler. Şu anda biz bu yasal düzenlemeleri yapmak için çalışıyoruz. Bu konuda gereken adımları süratle atacağız.’’ . 

Mücadele etmek için üzerimize düşeni kararlılıkla yapacağız.” 

Sosyal medya platformunun yalanlarla ve iftiralarla dolu olduğunu belirten Erdoğan cümlelerine şu ifadelerle devam etti:

‘’Şimdi, Elon Musk 44 milyar dolar verdi diye Twitter’daki olumsuzluklar meşrulaşmaz. Örneğin Trump’ın Twitter ile ilgili mücadelesinde neler yaşandığını gördük. Ben daha önce de söylüyordum ‘Twitter cıvıtır’ diye. Bunun ne olduğunu da zaten yaşıyoruz. Sosyal medyada iftira derseniz iftira var, yalan derseniz yalan var. Hakikatlerin paylaşıldığı veya ulaştırıldığı değil, tam manasıyla olumsuzlukların, yalanın, yanlışın, her türlü fitnenin, fücurun olduğu bir yapı. Elon Musk burayı almış olabilir fakat bundan sonraki süreçte biz birinci derecede ülkemizi düşünmek zorundayız. Şu anda çıkaracağımız yeni yasal düzenlemeyle bu işe bir çeki düzen vermeyi hedefliyoruz. Devlet olarak dezenformasyonla mücadele etmek için üzerimize düşeni kararlılıkla yapacağız.” 

Leave a Reply