Gündem Türkiye

CHP’de Muharrem İnce stratejisi: “İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun ortak kararı”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun peş peşe tek başına mitingler düzenlemesiyle ilgili bir iddia gündeme geldi. Gazeteci Aytunç Erkin, bunun ilk kez oy kullanacak seçmen grubunda desteği artan Muharrem İnce’ye karşı yapılan bir strateji olduğunu söyledi. Erkin, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun ortak karar aldığını, İmamoğlu’nun tek başına sokağa ineceğini belirtti.

Seçimlere bir aydan az bir süre kalırken, Millet İttifakı cephesinde cumhurbaşkanı yardımcısı adayı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun performansının dikkat çektiği belirtiliyor.

Özellikle son bir haftada pek çok şehri ziyaret eden ve mitinglere bayramı beklemeden başlayan İmamoğlu’nun bu hamlesinin altında bir strateji olduğu ileri sürüldü.

Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin, Sözcü TV’de yayınlanan Büyük Satranç Tahtası adlı programda bunun Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu’nun ortak stratejisi olduğunu iddia etti.

MUHARREM İNCE’YE KARŞI HAMLE

Erkin, cumhurbaşkanı adayı Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin özellikle gençler üzerindeki etkisini azaltmak için böyle bir hamle geliştirildiğini belirtti. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun bu konuda görüşüp anlaştığını belirten Erkin, ilerleyen günlerde İmamoğlu’nu sahalarda daha çok göreceğimizi iddia etti.

Erkin’in açıklamaları şöyle;

“14 Mayıs seçimleri için muhalefet cephesinde Muharrem İnce faktörünü sahada değiştirecek kişi Ekrem İmamoğlu. Bu konuda Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu bir görüşme yaptı ve strateji belirledi.

“TEK BAŞINA SOKAĞA İNECEK”

İnce’nin sahada gençleri etkileme faktörünü görüştüler. Kılıçdaroğlu ile birlikte değil daha çok İmamoğlu tek başına sokağa inecek, mitingler düzenleyecek.

Televizyon programlarına katılma değil de YouTube çekimleri yaparak, sahada gençlere dokunarak Muharrem İnce faktörünü azaltma kararı alınmış. Aslında bakarsanız İmamoğlu’nun heyecanlandırdığı kitle ile Muharrem İnce’nin heyecanlandırdığı kitle aynı. Bu stratejiyi İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu görüştü. Kemal Bey, sayın İmamoğlu’yla konuştu. İmamoğlu’nun son bir ayda çok şeyi etkileyeceğini düşünüyorum.”

Kaynak: Birgün

Leave a Reply