Gündem Türkiye

Bursa’da terör saldırısı!

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde infaz koruma memurlarını taşıyan otobüsün geçişi sırasında patlama meydana geldi. Olayda 1 infaz koruma memuru şehit oldu, 1’i ağır 4 yaralı var. 

Bugün saat 07.30 sıralarında Bursa’nın Osmangazi ilçesinde cezaevine göreve giden infaz koruma memurlarının içinde bulunduğu otobüsün geçişi esnasında patlama gerçekleşti. Bombalı saldırı nedeniyle yaşanan patlamada büyük hasar gören otobüste, ilk belirlemelere göre 1 infaz koruma memuru şehit olurken 1’i ağır 4 yaralının olduğu öğrenildi. Yaralılar çevredeki hastanelere götürüldü. Hasarlı araç ise bir akaryakıt istasyonuna çekildi. Şehit olan ceza infaz memurunun ise Ağrı doğumlu 3 çocuk babası Cengiz Yiğit olduğu öğrenildi. 

Bursa Valisi Yakup Canbolat servis aracında 30 kişinin olduğunu belirterek Konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu. “El yapımı patlayıcı olduğu ve uzaktan kumandayla yönetilmiş olabileceği değerlendirilen bir patlayıcının patlaması sonucunda maalesef bir ceza infaz memurumuz şehit oldu. Bir ağır yaralımız var, onun dışında 3 hafif yaralımız var. Tedbiren otobüste bulunan diğer arkadaşlarımızı da hastaneye sevk ettik, genel sağlık durumlarına bakmak için.”  

Leave a Reply