avrupa

Blankenberge’deki spor derslerine katılan 34 kişi hasta

Sport Vlaanderen Blankenberge’deki spor dersleri sırasında, ilköğretimden 26 çocuk ve sekiz öğretmen bu hafta hastalandı. 

Blankenberge’de bu hafta 72 çocuk ve iki farklı okuldan 24 süpervizör – Zandvliet’ten Brem ve Geraardsbergen’den mozaik-deniz derslerine katıldı. Sport Vlaanderen merkezleri Müdürü Tom Van Look, 96 katılımcıdan 34’ünün (sekizi süpervizör) hastalık belirtileri gösterdiğini belirtti.

Rahatsızlıkları gözlemleyen doktor açıklamalarda bulunarak,”ilk bulguları mide gribine işaret ediyor, kimse ciddi belirtiler göstermiyor.” ifadesini kullandı.

Daha fazla araştırmalarda bulunacaklarını belirten Van Lokk ‘Bu konuda henüz kesin bir sonuç yok, her şeyi dışlamak istiyoruz ve daha fazla araştıracağız.’ dedi.

Sport Vlaanderen’e göre, binada gıda denetimleri yeni yapılmıştı, bu yüzden lejyonella veya salmonella salgını olma olasılığı yüksek görünmüyor. Van Look ise “Binadaki besin zincirini buzdolaplarındaki sıcaklık, gıda ambalajındaki son kullanma tarihi tekrar kontrol ettik ve bu da her şeyin yolunda olduğunu gösterdi.” ifadelerini kullandı.

Federal Gıda Ajansı ve bakım ve Sağlık Ajansı, daha fazla araştırma yapmak ve örnek almak için sahaya gidecek. Bu örnekler laboratuvarda incelenip sonrasında nedenini belirlenecek.

One comment

Leave a Reply