avrupa Gündem

Bif Maasmechelen şubesi 2021-2022 eğitim yılı kapanış programı düzenledi

19 Haziran pazar günü “Sezon finali, aile ve çocuk şenliği” organize ederek gerçekleştirdi.

De zaal Maasvallei salonunda organize edilen programa katılan velilerimiz tam manası ile ‘biz bir aileyiz’ görüntüsü verdiler.

Meryem hocamızın koordinesinde sahne alan talebelerimize perde arkasında, Şehnaz ve Elif hocamız da minik yavrularımızın saçlarına renk renk çiçekli taçlar ve biraz büyüklerin de baş örtüsünü yaptılar. 

Talebelerimiz büyük bir heyecanla icra ettiği: ilahiler, skeçler, bilgi yarışması, Kur’an-ı Kerim ve dua okumaları, natı şerif ve veda hutbesinin bir bölümün okunması, mehter takımı ve semazen gösterisi ile adeta salunumuzu dolduran misafirleri tabiri caizse büyüledi hem çoşturdu hem de derin manevi bir hava estirdi. 

Eline gsm alıp foto veya video çekmeyen kimse de neredeyse  kalmadı.

İstiklâl marşı ve Açılış Kur’an-ı Kerim’i okunmasından sonra Şube başkanı Kadir Turan kısa bir konuşma yapıp gelen misafirleri selamladı. Programda Kur’an-ı Kerim’e geçiş yapan 30 un üzerinde talebemize takdir belgeleri  verildi.

Ayrıca misafir ve velilerimizin  de çoşku ve heyecanlarını en yüksek seviyede tutmak için  Kahot spel yapıldı. Kahot yarışmasına genç velilerimizden  yoğun bir katım oldu. 

Programda mini kermesimiz, lezzetli Türk mutfağı yemek satışı, dışarıdaki çadırda yaprak döner satışımız vardı.  Ayrıca şişme oyun evi (sprink kastel) program boyunca gerek kendi talebelerimize gerek misafir çocuklara unutamayacağı keyifli bir gün geçirmesine vesile oldu.

Programımıza uzak yakın demeden katılan:

Bif irşad başkamınız  Sayın Ekrem Şeker hocam 

Teşkilât başkanı 

Sayın Mustafa Yücel bey,

Ali Çelik hocam,

Ali İhsan Öztürk hocam, 

Bif Gençlik icrasından sayın Selim Yücel bey, ayrıca bif Genk şubemizin çok değerli üyelerinin yanında şube  başkanı Sayın Halit Şentürk bey katıldılar.

Programın arka planında canhiraş görev yapan: sunumda Süleyman Turan, teknik masada Muzaffer Turan (vlekloos) mükemmmel bir müzik, ses ve görüntü gerçekleştirdiler.

AT, KT, GT, KGT üyelerimizin yanında velilerimizden de bilhassa bayan kardeşlerimizin hem içeride hem de salonun dışındaki faliyetlerini : mutfak köşesini, satış standlarını… tek tek koordine eden KT başkanımız Emine Turan program sonunda sevinç gözyaşını tutamadı. 

Gerçekten bir özveri ile karşılık beklemeden Allah rızası için koşturan bay ve bayan bir ekip vardı. 

Bunlardan 30 yıl sonra teşkilatımız adına ilk defa döner bıçağını eline  İbrahim Muma kardeşimizin ismini zikretmeden olmaz.

Her şey bir yana önümüzdeki eğitim yılında Maasmechen’de ilk olacak hafızlık kursuna başlama alt yapı çalışmasını ilan eden hafız Mustafa Akça hocamız da sahneye davet edildi.

Program sonunda sahneye çıkan tüm talebelerimize hediyeler verilirken gönüllü yardım eden tüm değerli dava kardeşlerimize karınca kaderince hediyeler takdim edildi.

Bu arada 130 dan fazla yapılan hediye takdimlerini Hasene’mizin  çantalarının içine koyarak çok güzel bir hasene tanıtımınıda yapmış olduk.

Salonda ara sıra azda olsa yoğunluktan dolayı sandelye sıkıntısı olsada havanın güzel olması sahne alan çocuklarımızın dışarı çıkıp  park yerinde dolaşması, tabi bu arada erkek velilerimizin bazılarının tüttürmek için dışarı çıkması sandalye sorununu çözmüş oldu.

Tek eksiğimiz  yerel basın ve habercilerimiz yoktu.

Programın başında ve sonunda çadırların ve salonun kurulup tekrar kaldırılmasında yardım eden velilerimize, mutfak köşesine evde yaptığı yemeği getirip programda para verip bon satın alan hanım kardeşlerimize, bize katkı sağlayan iş insanlarımıza, kısacası programa katılan herkese teşekkür ederiz. Hepssinden Allah razı olsun. Allah cc gönüllerinde ne hayır murad etmişlerse misliyle versin.

Millî Görüş

Maasmechelen

Leave a Reply