avrupa Dernekler

BIF Maasmechelen şubesi 12. Anma gününü düzenledi

Belçika Islam Federasyonu (BIF) Maasmechelen şubesi bugün Maasmechelen belediyesinde 12nci anma gününü yoğun ilgi ve katılım ile düzenledi.

Anma günü nedir ve BIF tarafından neden düzenlenir?

Maasmechelen ve çevresinde yaşamış ehli iman-ehli islam merhum ve merhumelerin ruhlarına ithaf etmek üzere hatm-i Kur’an-ı Kerim ve Yasini Şerif okunur. Hem ölümü hemde ölenleri unutmamak için her sene BIF Maasmechelen teşkilatı tarafından düzenlenir .

Açılış konuşmasında katılımcılara teşekkür ile başlayan Başkan Kadir Turan sözlerine şu sekilde devam etti: ” Tüm katılımcılara hoşgeldiniz diyorum, öncelikle bugün emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, bu etkinlikte emeği benden fazla olan eşim Emine Turan’a teşekkür ediyorum.” dedi ve sonrasında BIF teşkilatının gençlere, çocuklara ve yetişkinlere yönelik düzenledikleri etkinliklerin duyurusunu yapıp sözlerini bu etkinliğe maddi ve manevi destek olanlara teşekkür edip bitirdi.

Programın devamında Kur’an-ı Kerim ve Yasini Şerif okunup, powerpoint sunumu ile BIF maasmechelen etkinlikleri katılımcılara tanıtılıp sonrasında merhum ve merhumelerin yine powerpoint üzerinden resimleri Kur’an-ı Kerim eşliğinde katılımcılara gösterildi.

Onur Akpınar

Leave a Reply