avrupa Türkiye

Belçika’nın konuştuğu Teknik Direktör Abdullah Çapan Türkiye’ye geliyor

Belçika’nın adından sıkça söz ettirdiği Teknik Direktör Abdullah Çapan Türkiye’ye geliyor.

1993 yılında Belçika’da dünyaya gelen ve eğitimini Türkiye’de tamamlayan Teknik Direktör Abdullah Çapan, 4 yaşında Lommel SK’da futbola başladı. U21’e kadar bu kulübe hizmet eden Çapan, daha sonra Bree, Beek, Lindelhoeven, Wijchmaal gibi amatör kulüplerde görev yaptı. Kronik sakatlığının nüksetmesi sonucu aktif futbol hayatını sonlandırarak antrenörlüğe başladı. Amatör kulüp Lindelhoeven’da görev yaptıktan 1 sene sonra da Lommel SK’da görev yapmaya başlayan 29 yaşındaki teknik adam, 4 senedir bu kulüpte görev yapıyor.

Futbol kariyerindeki hızlı yükselişi nedeniyle ülkenin en çok konuşulan spor adamlarından biri haline gelen Çapan, son olarak 2022-2023 sezonu için Truiden takımına imza atmıştı 

Futbol kariyerinde hızlı yükselişi nedeniyle Belçika’da adından sıkça söz ettiren spor adamları arasına giren ve önümüzdeki sezon Belçika 1. Ligi takımlarından Truiden takımında antrenör ve scout olarak görev yapacak olan Çapan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Futbol otoriteleri ile de görüşmeyi planlıyor.

Leave a Reply