avrupa Gündem

Belçika’da tuhaf olay

‘İğne batması’ olayı ile ilgili açıklama: KV Mechelen taraftarın’da delinme yaralanmalar bulundu, ayrıca Belçika onur yürüyüşü sırasında’da iki kişi hayatını kaybetti…

Cumartesi günü KV Mechelen-Racing Genk maçı sırasında rahatsızlanan bazı kişilerde iğne enjeksiyonlarından kaynaklanan yaralanmalar bulundu. Mechelen-Willebroek bölgesinden polis sözcüsü Dirk Van de Sande bunu editörlerimize teyit etti. Brüksel’deki Belçika Onur Yürüyüşü’nün organizatörleri, Cumartesi günü rahatsizlanan kişilerin raporlarını da aldı:

Sözcü Dirk Van de Sande, “iğne yaralanmaları tespit edildi” dedi.

Şüpheliler cumartesi günü akşam ve sabah kısa bir süre sorgulandı. Mağdurların sorgusu sırasında kamera görüntüleri de incelenecek: Çevresinde duran kişi neredeydi? , kimi gördüler. Ve bu, bir bağlantı mı bunu bulmayı ve bulmacanın tüm parçalarını bir araya getirmeyi umarak on dört kisinin her biri sorgulanmak zorunda kalacak.

iğne batması

On dört KV Mechelen destekçisi Cumartesi günü aniden rahatsızlandı. Kısa bir süre önce, bir uyuşukluk hissettiklerini söylediler. Hepsi aynı tribün bölümündeydi. Sonunda, sekiz kişi hastaneye kaldırıldı ve altı kişi de ayakta tedaviye alındı.

gerçekler “iğne batması” vakası hakkında su yüzüne çıktı;

insanlarda belirli – muhtemelen narkotik – bir madde içeren hipodermik bir iğne bulundu. Polise göre ilk toksikolojik analiz “güven vericiydi”, ancak kurbanlara gerçekten bir madde verilip verilmediği (ve eğer öyleyse, hangisi) ile ilgili daha fazla araştırma yapılacak. Bu konuda henüz bir netlik yok.

polise şikayette bulundular

Brüksel’deki Belçika Onur Yürüyüşü’nün organizatörleri, Cumartesi günü düzenlenen Onur Yürüyüşü sırasında iğne batırılan kişilerle ilgili en az iki rapor aldı.

Belçikalı Onur yürüyüşü Sözcüsü Xavier Wyns, “Bu, Kunstberg’deki parti sırasında açık havada oldu” dedi. Bunun gündüz mü yoksa akşam mı olduğu belli değil. Bunun Avrupa’da hem partilerde, hem diskoteklerde, hem de artık futbol maçlarında ortaya çıkan bir fenomen olduğunu biliyoruz.”

Leave a Reply