avrupa

Belçika’da memurlar için depolama sözleşmesi yolda

Kamu hizmeti Bakanı Petra De Sutter (Yeşil) federal hükümet sendikalarıyla bir anlaşmaya varıyor.

Belçika Kamu Hizmet Bakanı De Sutter tarafından yapılan açıklamaya göre, planan anlaşmada yüzde 3 ila 7 arasında bir ücret artışı öngörülüyor. Ücret artşıında özellikle, daha yüksek bir yıl sonu primi, yemek kuponlarının getirilmesi ve ücret depolaması şeklinde ayda en az 200 avro brüt ekstra içeriyor.

De Sutter, özellikle gardiyanlar, resepsiyonistler veya lojistik personeli gibi C ve D seviyelerinin yetkililerinin bu artıştan memnuniyet duyacaklarını ve artışı hissedeceklerini belirtti.

Sendikalar ve Kamu Hizmeti Bakanı’nın sektörel bir anlaşma imzalayabilmesinin üzerinden on iki yıl geçmişti. De Sutter, yaklaşık 65.000 federal hükümet çalışanının son yirmi yılda endeksin üstünde tek bir ücret artışı almadığını söylüyor. 

Yanıt olumlu olursa 1 Ocak 2023’te yürürlüğe girecek

Ön anlaşma, İçişleri bakanı Annelies Verlinden’in (CD&V) bu yılın başlarında polis sendikalarıyla müzakere ettiği anlaşmayla birlikte önümüzdeki sonbaharda hükümetin gündeminde yer alacak. Federal hükümet henüz net bir yanıt vermedi. Eğer anlaşma sağlanırsa  federal yetkililer için anlaşma 1 Ocak 2023’te yürürlüğe girecek.

14 comments

  1. I as well as my buddies ended up looking at the good tricks located on your web blog and instantly developedan awful feeling I never thanked the web site owner for thosetips. All of the men are already as a result excited to read throughthem and have now truly been tapping into those things.Thanks for being so thoughtful as well as for settling on thiskind of smart tips most people are really eager to know about.Our own honest regret for not expressing gratitude to you sooner.

Leave a Reply