avrupa

Belçika’da en çok arananlar listesindeki kaçak çocuk tacizcisi tutuklandı

En Çok Arananlar listesinde yer alan Brugge’lü Rony Van Weyenberg tutuklandı. Bunu Adalet Bakanı Vincent Van Quickenborne (Açık VLD) yapmış olduğu twitter paylaşımıyla bildirdi

Geçtiğimiz hafta Cuma günü, çocuklara cinsel istismar ve çocuk pornografisi suçlarından hüküm giymiş 54 yaşındaki Rony V. W., Gent’teki Temyiz mahkemesi tarafından reşit olmayan birine tecavüz ettiği için 6 yıl hapis ve 10 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 

Mahkeme tarafından derhal tutuklanması gerektiği kararı verilen Brugge’lü Rony V. W. cuma günü verilen karar sırasında mahkemede değildi. Yapılan kontroller sonucunda polis ekipleri adamı evinde bulamadı.

Uluslararası soruşturmanın bir parçası olarak, yurt dışındaki hızlı ekiplerle beraber çalışan Federal Polisin Kaçak Aktif Arama Ekibi (FAST) kayıplara karışan adamı bulmak için kolları sıvayarak Belçika’nın en çok aranan kaçak suçluların listesi olan “Belçika’nın En Çok Arananlar” listesine aldıklarını belirterek adamın peşine düştüklerini belirttiler.

Facebook paylaşımıyla konumunu farklı gösterdi

En çok arananlar listesinde yer alan ve hüküm giymiş çocuk tacizcisi olan adam facebook paylaşımıyla bulunduğu konumu İbiza olduğunu belirterek “burası güzel ve sıcak” şeklinde  bir paylaşımda bulundu.

İbiza’da değil Hollanda’da tutuklandı

Fakat Federal Polis ekibinin sıkı araştırmaları sonucunda Van Weyenberg’in İbiza’da olmadığı ortaya çıkarak Hollanda’da tutuklandı. Bakan Van Quickenborne Twitter’da yaptığı paylaşımla,” Belçikalı FAST ekibimizden ve Hollanda’daki meslektaşlarından güçlü çalışmalar ” dedi.

Leave a Reply