avrupa Gündem

Bebeği için uçak bileti almayı reddeden Belçikalı çift, bebeğini İsrail havaalanında bıraktı.

Belçikalı bir çift Salı günü İsrail’in Tel Aviv kentindeki Ben Gurion havaalanında bebeklerini geride bırakıp uçağa binmeye çalıştı. Ryanair uçağıyla Charleroi’ye gitmek isteyen ikili, bebekleri için bilet almayı reddetmiş ve bebeğini check-in kontuarına bırakmıştı.

Ryanair kontuar müdürü olaydan sonra “Tüm çalışanlarımız şoktaydı” dedi. “Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştik. Gerçekten olanlara inanamadık.” dedi.

İsrail Havalimanları Kurumu’na göre, her ikisi de Belçika pasaportuna sahip olan iki ebeveyn, Belçika’ya uçuşları için geç kalmışlardı. Daha sonra check-in kontuarına bebekleri için fazladan ödeme yapmaları gerektiği söylenince de kızmaya başladılar. İki seçenekleri vardı: ya bir kucak koltuğu için 25 avro ödeyecekler ya da çocuklar için ayrı bir koltuk satın alacaklar.

Ebeveynler her iki seçeneği de reddederek, bebeklerini check-in masasına bırakıp güvenlik kontrollerine ve kapıya doğru gitmeye karar verdiler. Ancak biraz daha ileride, havaalanı çalışanları ikiliyi durdurup geçiş yapmalarına izin vermedi. Bu sırada polise haber verildi. İsrail Polisi’nden bir sözcü, bir telefon görüşmesinde CNN’e, polis olay yerine gelene kadar davanın çözülmüş olduğunu söyledi. Bebek, anne ve babasının yanındaydı ve herhangi bir soruşturma yürütülmüyor” dedi.

https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20230201_95137345

Leave a Reply