avrupa

Bakım evinde üç ayrı cinayet ve altı cinayet girişimi

Tam korona krizi başlangıcında, Batı Flanders’ın güneyinde küçük bir köy olan Oostrozebeke’deki yatılı bakım merkezi Rozenberg ikinci bir krizle mücadele ediyordu. Yaklaşık bir yıl boyunca, birkaç yaşlı sakine aşırı dozda insülin enjekte edildi. Cinayetle sonuçlanan sayı üç. En dikkat çeken kurban: 87 yaşında bir adam. İki denemeden kurtuldu, ancak üçüncü kez zehirlendiğinde öldü.

Aşırı doz


Fail ilk kez Temmuz 2020’nin başlarında – iki yıldan biraz daha uzun bir süre önce – ilk girişimde bulundudu. Buna, yatılı bakım merkezinde aylarca süren belirsizlik izledi. Birkaç bakıma muhtaç yaşlı insana fark etmeden aşırı dozda insülin enjekte edildi. Çarpıcı olan: Diyabet hastası olmadıkları için kurbanların hiçbiri bu enjeksiyona ihtiyacı yoktu. Böylece yatılı bakım merkezi müdürü şikayet için polise gitti.

Dedektifler hiçbir şeyi şansa bırakmamak için, tüm personeli sorguladılar ve birkaç ev araması yaptılar. Personelin aileleri ve akrabaları da sorgulandı. Ayrıca tüm kurbanlara otopsi yapıldı. Ağustos 2021’de cinayetler ve teşebbüsler aniden durdu. Fail tövbe mi etti? Yoksa başka bir yerde mi çalıştı? Müfettişler şu anda bu sorulara kesin bir cevap bulamıyorlar. Araştırma halen daha devam ediyor.

Onur Akpınar

Leave a Reply