Spor Türkiye

Aziz Yıldırım meydan okudu!!

Şike davası ile ilgili açıklama yapan Aziz Yıldırım geri çekilmeyeceklerini ve sonuna kadar mucadele edeceklerini belirterek meydan okudu.

Şike davası ile ilgili sert açıklamalarda bulunan Aziz Yıldırım vaz geçmeyeceklerini ve sonuna kadar mucadele edeceklerini açıklayarak ateş püskürdü.

Basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği toplantı da 3 temmuz süreci üzerinden konuşarak gazetecilerin sorularını tek tek yanıtladı.

Aziz Yıldırım “Ben ve arkadaşlarım Fenerbahçe Spor Kulübü’nde başkan ve yönetici olduğumuz için 3 Temmuz’daki operasyonu yaşadık. Bir yandan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün haklarını savunmak, büyük çınar ağacının tek bir yaprağını bile kaybetmemek uğruna karşımızdaki karanlık koalisyon ile mücadele ederken diğer yandan kendi onur ve şerefimiz için mücadele ettik. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin hakkımızda vermiş olduğu beraat kararlarının, 20 Aralık 2021 tarihinde Yargıtay tarafından onanması ile on yıldır devam eden süreç lehimize sona ermiştir. Bu dava, Cumhurbaşkanlığı sitesinde yer aldığı şekli ile 15 Temmuz darbe girişimine giden yolda FETÖ Terör Örgütü’nün kilometre taşlarındandır” dedi.

Daha önce yapmış olduğumuz kumpas suç duyurusu kapsamında haklarında yasal işlem yapılmayan, 3 Temmuz sürecine iştirak etmiş gazeteci, spor yazarı, televizyon yorumcusu, TFF yöneticisi ve çalışanları, İlhan Helvacı, Lütfi Arıboğan, Ebru Köksal, Yunus Egemenoğlu ile UEFA müfettişi Pierre Cornu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde soruşturma yapılması için yeniden şikayet dilekçesi vereceğiz. Dİyerek sözlerini sonlandırdı.

Leave a Reply