avrupa Spor Türkiye

Avrupa’da türk takımları

FENER DE HAYAL KIRIKLIĞI 

Jesus ilk maçta ofansif yönden üretkenlikte çok yetersiz kalındığını söylemiş olup 2 maçta daha çok pozisyona gireceklerini ifade etmişti. Kanarya maça tamda bu şekilde başladı. Maçın hemen başında, Rossinin kaçırdığı pozisyon ve irfan can’ın frikiği gol olsa ilk yarıda fişi çekecekti lakin olmadı.

İkinci yarının hemen başlarında,İsmail Yüksek, bence haksız ve ağır bir kırmızı kart la oyundan atılmasi bütün dengeleri bozdu.10 kişi kalmasının şokunu üstünden atamadan yenilen gol moralleri hep den alt üst etti.

Kazanılan penaltı da gol olmayınca takımın ruhsal yapısıda düştü. Her şeye rağmen son dakikalarda gelen beraberlik golü uzatmalara taşıdı ve bir nebzede olsa, takima ümit verdi. 

Fakat uzatmalarda haliyle 10 kişi ile mücadele etmek kolay değil ve bunun neticesinde yenilen golle Kanarya böylece şampiyonlar ligi hayalini bir başka bahara bıraktı. 

Bence hocanin yaptığı hata hazır olmayan joshua kingi bu macta direk oynatmasi hiç bir katkısı olmayip bir kişide eksik oynatmıştır takımı. Halbuki serdar dursun la başlasa daha faydalı olurdu.

Yenilen gol öncesi ferdinin yedigi çalım kendisine yakışmadı. Bence forvet alınmış olsa bu turu çok rahat geçerdi takım malesef geç kalındı. 

TARAFTARA YAKIŞMADI 

Söylemeden geçemeyeceğim, Kadiköyde Putin sesleri, bu büyük taraftara hiç yakışmadı, her fırsatta takımının yaninda olan vefakar, Fenerbahçe taraftarına bu tezahürat gölge düşürmüştür. UEFA soruşturma başlatmış, dilerim ki her hangi bir olumsuz durumla karşılaşılmaz. 

TEMSILCILERIMIZIN AVRUPA YOLU 

KONYASPOR DOLU DIZGIN 

UEFA konferans ligine müthiş bir başlangıç yapan konyaspor her iki mücadelede Bate yi devirerek gruplara kalma yolunda önemli bir başarıya imza atmıştır. 

Temsilcimiz konyaspor, oynadığı futbolla başarılı genç teknik direktörü İlhan Palut yönetiminde, ilerisi için bizlere umut ve ümit vermektedir. Bir sonraki maçta rakip Vaduz la karşılaşacak olan konyaspor inaniyorumki rakibini eleyip adını, play off turuna yazdıracaktır.Başarılar Konyaspor. 

BAŞAKŞEHIR DE KEYİFLER YERİNDE 

UEFA konferans liginde mücadele veren bir diğer takımımız olan Başakşehir de yüzler gülüyor. İsrail den güzel oyun, ve turu cebine koyarak mutlu döndü. Genç teknik direktör Emre belözoglu, ilk maçın ardından biz bunları eleriz demişti ve öylede oldu.Başarılı teknik direktör böylece takımının başında ilk Avrupa zaferinide kazanmış oldu.

Ülkemizi temsil eden takımlarımıza Avrupa yolunda sonsuz başarılar diliyorum. 

2 comments

Leave a Reply