avrupa Spor

Anvers Gençlerbirliği bir üşt lige çıktı

26 maçta 20 galibiyet, 4 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak sezonu 64 puan ile Anvers Gençlerbirliği ikinci sırada kapattı. 87 gol atıp kalesini 34 gol ile kapatamadı.
Kulüp başkanı ve kurucusu olan Hakan Can ”hedeflerinin Anvers Gençlerbirliğini Anversin en büyük Türk kökenli ve herkese açık olan bir kulüp haline getirmektir. Şuan için Bölgesel liglerde oynuyoruz lakin ana hedefimiz elbet ulusal liglere kadar yükselmektir. Kulübümüz üstte de belirtildiği gibi her yetenekli futbolculara açıktır; din,dil, ırk, ten rengi ayrımı yapmamaksızın herkese açıktır.
Kulübümüzün isim ve logo seçimi ise Ankara’da bulunan Gençlerbirliğinden alınmıştır; kulübün onursal başkanı rahmetli İlhan Cavcav’ın Gençlerbirliğine öz evladı gibi sahip çıkıp üstlere çıkarmasından, futbola olan sevgisinden ve futbolun “fairplay” ismi altında herkese saygı ve eşitlik düşüncelerinden esinlenmiştir.” diyerek ek olarak bir üst lige çıkmalarının mutluğunu bizlerle paylaştı.

Bizlerde Avrupa TV ekibi olarak bir türk takımının üst lige çıkmasının gururunu yaşayarak Anvers Gençlerbirliği futbol ekibini tebrik ediyoruz.

Onur Akpınar