avrupa

Antwerp’teki Panos Berchem istasyonu fare istilası nedeniyle kapatıldı

Antwerp-Berchem istasyonunda bulunan Panos mağazası, bir müşterinin etrafta dolaşan fareleri görmesinin ardından bu sabah itibari ile kapatıldı.

Çok sayıda fareye maruz kalan mağaza uzman bir haşere kontrol servisinin müdahalesine kadar bir süre kapalı kalacak. Panos’a göre, tüm istasyonda farelerle ilgili bir sorun var, fakat SNCB bunu reddediyor.

Panos’un ana şirketi La Lorraine’den Nele Van Malderen, konuya dair bulunduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı.

 “Bu sabah saat 8 civarında bir müşteriden bir video aldık, burada fareler gerçekten Berchem istasyonundaki Panolarda görülebiliyordu. Bunu araştırdık ve görünüşe göre istasyonda bir fare istilası var. Mağaza hemen kapatıldı ve muhtemelen bugün hala özel bir haşere kontrol servisi gelene kadar kapalı kalacak. Hijyen ve güvenlik önceliklerimizdir. ” 

SNCB’nin cevabı

Mağazanın açıklamaları sonucunda söylenenleri reddeden SNCB, fare istilasının istasyonun gözetimi dahilinde olmadığını ve Panos’a ait bir sorun olduğunu belirterek ‘’İstasyonlarımızdaki tüccarların sadece bu davalardan kaçınmak için mevzuata saygı duymaları gerektiğini söylemeye gerek yok. Gerekirse ek önlemler almak için Panos ile iletişime geçeceğiz.” ifadelerini kullandı.

12 comments

Leave a Reply