avrupa Türkiye

Almanya’dan Türkiye şehrine yeni uçuş seferi

Almanya’dan Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Koca Seyit Havalimanı’na uçak seferleri başladı.

Seferlerine başlayan uçak Almanya’nın Dusseldorf kentinden kalkarak saat 14:11’de Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na iniş yaptı.

181 yolcu ve 10 mürettebat taşıyan uçağın inişi dolayısıyla Koca Seyit Havalimanı’nda uçak havalimanı itfaiyesi tarafından karşılanarak tören düzenlendi.

Havalimanı itfaiyesi tarafından su takı yapılmasının ardından uçaktan inen yolcuları Havalimanı Müdürü Taner Ödemiş, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Tanıtım Müdürü Kurthan Gencel ile yöresel kıyafetli ekip karşılayarak Balıkesir Belediyesi yetkilileri tarafından hediyeler verildi.

Avrupa ülkesinden ilk uçuşun gerçekleşmesinden dolayı memnuniyetlerini belirten açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Valiliği ile Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimlerinin ve sektörün girişimleriyle gerçekleştirilen irtibatların ilk meyvelerini verdiğini ifade etti.

Balıkesir ile Almanya’nın Düsseldorf ve Köln şehirleri arasında haftada üç gün iki hava yolu firmasınca karşılıklı seferler yapılması planlanıyor.

Leave a Reply