avrupa

Almanya’daki Türkler nostaljik araç konvoyu oluşturdu

Almanya’nın Köln şehrinde nostaljik araç konvoyu oluşturuldu, Türk rüzgarı estirildi. Köln’den başlayan klasik araç turu, sırasıyla Solingen, Düsseldorf, Essen, Mülheim’i gezerek Duisburg kentinde sona erdi.

Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlar, Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde nostaljik araçlarıyla konvoy yaptı. Köln’den başlayan klasik araç turu, sırasıyla Solingen, Düsseldorf, Essen, Mülheim’i gezerek Duisburg kentinde sona erdi. Araçlar ile bir polis aracının da aralarında bulunduğu araç konvoyu, eyalet sokaklarında Türk rüzgarı estirdi. Araç sahipleri etkinlik sonrasında Duisburg’daki bir restoranda bir araya gelerek yemek yiyip, sohbet etti.

Etkinliğin organizatörlerinden Aziz Altay konvoyla ilgili yaptığı açıklamada, “Klasik araç grubu olarak, burada da olsak araçları kullanırken kendimizi Türkiye’de gibi hissediyoruz. Bugün gerçekten burada bir Türkiye rüzgarı esiyor. Bunların hepsi kaliteli, güzel ve 40 yaşın üzerinde olan araçlar” dedi.

”Nostaljik araçlarla Almanya’da tur yapmak gurur verici bir şey”

Etkinliğin diğer organizatörü Necdet Sancak ise, “Almanya’da böyle bir etkinliğin eksik olduğunu biliyorduk, hissediyorduk. Böyle Türk markalı arabalarla bir araya gelerek nostaljik araçlarla Almanya’da tur yapmak gurur verici bir şey” şeklinde konuştu. Aziz Altay ile birlikte etkinliği organize ettiklerini ifade eden Sancak, Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin şehirlerinde Türklerin yoğun olduğu yerlerde tur yapmayı planladıklarını söyledi.

Kaynak: Yeniçağ Gazetesi

Leave a Reply