avrupa Gündem

Almanya’da maske zorunluluğu geri geliyor

Almanya Adalet Bakanı Marco Buschmann, Covid-19’un yayılmasının önüne geçmek için sonbaharda maske zorunluluğunun geri geleceğini duyurdu.

Almanya Adalet Bakanı Marco Buschmann tarafından yapılan açıklamaya göre;  son günlerde tekrardan artışa geçen Kovid vakalarının önüne geçebilmek amacıyla ülke genelinde yeniden önlemlerin alınacağını belirterek, maske takma zorunluluğunun sonbaharda geri getirileceğini duyuruldu.

Bakan Buschmann, sonbahar ve kış aylarının halk tarafından ciddiye alınması gerektiğine dikkat çekerek, alınacak yeni tedbir ve kısıtlamaların temmuz ayı sonuna kadar tamamlanacağını bildirdi.

Buschmann, toplu taşımalara maske zorunluluğunun kapalı kamusal alanlarda geri getirilmesi kapsamında adım atıldığını ifade ederek, “İç mekandakiler için maskelerin etkinliği tartışılmaz. Halihazırda toplu taşımada maske zorunluluğu ile ilgili de çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Yapılan açıklamalarda ise karantina ve okulların kapanmasına veya sokağa çıkma yasaklarına ise geri dönülmeyeceğinin altı çizildi.

11 comments

Leave a Reply